KULTURA Zubří

Home » Kalendář » Dětský sportovní den v rytmu samby

Dětský sportovní den v rytmu samby

13.06.2015 @ 12:00 - 13.06.2015 @ 18:00

V sobotu 13. 6. 2015 se areál polyfunkčního centra volnočasových aktivit v Zubří promění opět ve velké sportovní kolbiště. Žlutá a zelená – to nejsou jen barvy typické pro Zubří, ale také pro zemi, k níž se již nyní upírají zraky sportovců z celého světa – BRAZÍLII, dějišti letní olympiády 2016.  A protože Zubří sport miluje, rytmus samby pomalu začíná znít i v našich srdcích.
Nedílnou součástí zuberského dětského sportovního dne je atletický víceboj, který nese název Čokoládová trepka. Z těchto závodů se pomalu stává prestižní záležitost pro místní malé sportovce i jejich rodiče, o čemž svědčí rostoucí zájem. Před dvěma lety čtyřicet, loni osmdesát a letos na sto padesát dětí, které se utkají v atletickém víceboji, jež sestává z běhu na 50m., skoku dalekém z místa a hodu zuberskou metlou. Je radost vidět, že dětem ani jejich rodičům není pohyb a sportovní zápolení cizí! Vždyť ne vždy jde jen o vítězství! Letos budou děti rozděleny do 13 kategorií - sedm chlapeckých a šest dívčích. Nejmladší přihlášenou účastnicí víceboje je teprve dvouletá Adélka.“, řekl Josef Randus, správce městských sportovišť a organizátor Čokoládové trepky.
Po ukončení Čokoládové trepky čeká celé rodiny bohatý kulturně - sportovní program. Nebude chybět karnevalový průvod s alegorickým vozem a brazilskými tanečnicemi, bubenická show, horolezecká stěna, ani spousta her, soutěží a atrakcí, které Vaše děti seznámí s krásami Brazílie. To vše pod motýlími křídly, která budou symbolizovat pomoc organizaci DEBRA. Mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. Řeč je o dětech s nemocí motýlích křídel. Prosíme, pomozte jim trochu spolu s námi - návštěvou dětského dne, zaplacením dobrovolného vstupného nebo zakoupením vlastních motýlích křídel, které se Vám budou hodit na karnevalový rej.

Orientační program

ČOKOLÁDOVÁ TREPKA 2015 (atletický víceboj pro přihlášené děti)

13.00 hod.          Čokoládová trepka (atletický víceboj pro děti od 1 do 12 let)
                               Registrace účastníků 12.00 – 12.40 hod.
13.00 – 14.30     Fotbalové hrátky a autogramiáda s Rendou Bolfem
 

BRAZILSKÉ HRY

Klidové centrum – u kavárny Tip Café
14.00 hod.          U Tip Café – FARAON (hudební pozvánka)
15.00 hod.          Brazilský průvod od Petrohradu
 
Polyfunkční centrum
15.15 hod.          Slavnostní zahájení „Brazilských her“
(5B – Brasil Schow, Bumbrlíci, BORIS – bubenický orchestr, Bugár Imrich, Bursas)
15.30 – 17.30     Brazilské hry – sportovní hry a úkoly pro všechny děti
15.30 – 17.30     Dobývání Cukrové homole v Riu (horolezecká stěna)
15.45 hod.          Bubenická schow – BORIS – Bubenický ORchechestr Ivo Samiece
16.05 hod.          Vyhlášení výsledků Čokoládové trepky – „nejmladší“
16.20 hod.          Exhibice – CAPOEIRA – Brasil schow
16.25 hod.          Show s míčem – BURSAS CHARALAMBOS
                               Bursasovy soutěže pro kluky i holky:
                               1) tipovačka – kolik hlaviček udělá Bursas Charalambos v Zubří za 1 minutu?
                               2) hlavičková soutěž (trénujte hlavičky, vyplatí se to)
16.50 hod.          Vyhlášení výsledků Čokoládové trepky – „prostředňáci“
17.10 hod.          DEBRA – představení „motýlkové“ organizace
17.15 hod.          Vyhlášení výsledků Čokoládové trepky – „velkáči“
17.40 hod.          TANEC MOTÝLÍCH KŘÍDEL (cvičte doma Macarenu!!!)
 

Mokrý program

Brazilské slunce je samozřejmě objednáno, ale kdyby k nám do Zubří náhodou nedorazilo včas a mělo by být deštivo, jsme připraveni celý program přesunout pod střechu do Haly Zubří. Jedinou změnou oproti programu venku by bylo omezení karnevalového průvodu (bez alegorického vozu). Rodiče přihlášených dětí budou o případném plánu stěhovat se do Haly informováni e-mailem.

Pomozme dětem s nemocí motýlích křídel

V průběhu celého Dětského sportovního dne se společně pokusíme pomoci organizaci DEBRA. Jde o sdružení pacientů a rodinných příslušníků s vrozenou, dědičnou vadou kůže, které se lidově říká „nemoc motýlích křídel.“ Rádi bychom prostřednictvím naší akce představili aktivity DEBRY a současně se pokusili trochu pomoci. Tímto prosíme i vás, abyste se do této pomoci zapojili. Učinit tak můžete několika způsoby. Nejjednodušším z nich je zaplacení dobrovolného vstupného či zakoupení motýlích křidélek, které již nyní vyrábějí děti ze ZŠ Zubří. O dalších možnostech podpory a pomoci těmto dětem se dozvíte na místě.

Hosté Dětského sportovního dne

V rámci letošní malé generálky na olympiádu do Ria vám také letos představíme velké osobnosti českého sportu. Za legendy olympijského sportu k nám přijede oblíbená ikona atletiky, pan Imrich Bugár, a sport, bez kterého by Brazílie nebyla tou pravou Brazílií - fotbal, nám v rozličných podobách představí bývalý fotbalový reprezentant René Bolf i několikanásobný světový rekordman v hlavičkování Bursas Charalambos.

Imrich Bugár

Mistr světa z roku 1983, mistr Evropy z roku 1982, dvojnásobný mistr republiky a držitel stříbrné medaile z olympijských her z roku 1980, Imrich Bugár, podpoří Dětský den v Zubří svou přítomností!! Tento bývalý skvělý atlet, diskař, hrál v mládí dokonce i házenou, viz citace z  článku na stránkách atletika.cz: Jako kluk hrál házenou za svoji školu v Trhovém Mýtě. Bugy, jak mu říkají všichni přátelé, měl v ruce strašnou „pecku“. Dokázal nastřílet za jediný zápas 28 gólů.
Při střelbě „sedmičky“ přerazil brankáři nohu, jeho dělovky mají na svědomí i několik zlomených prstů a tak se už bál střílet. K atletice ho přivedl Juraj Matůš v sedmdesátém roce". Ano, takový bombarďák mezi nás zavítá a věříme, že se tu bude cítit jako doma.

Imrich Bugár není jen výborným sportovcem, ale i tanečníkem. O tom jsme se mohli přesvědčit před dvěma roky, kdy skončil v taneční soutěži StarDance třetí a stal se miláčkem fanoušků této soutěže! Věříme, že i brazilská samba mu nebude cizí!
Josef Randus

René Bolf - fotbalový obránce

Prvním z fotbalových hostů letošního dětského sportovního dne je bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004 René Bolf. Za sebou má přes dvacet let vrcholového fotbalu. V rámci klubové kariéry získal s Baníkem i Spartou tituly Mistra ligy. Po skvělých výkonech na Euru 2004 se ozvalo i zahraničí, konkrétně francouzské AJ Auxerre, kde působil do konce roku 2006. V reprezentaci České republiky kopal po boku osobností, jako jsou Pavel Nedvěd, Honza Koller, Vláďa Šmicer nebo Karel Poborský.
V rámci našeho programu se můžete těšit nejen na autogramiádu tohoto bývalého českého reprezentanta, ale vaše děti si v průběhu soutěží Čokoládové trepky s ním mohou vyzkoušet své fotbalové dovednosti.

Charalambos Bursas

Muž záhadného řeckého jména žijící trvale v nedalekých Brankách, nevelký vzrůstem, ale velký činy – to je Bursas Charalambos. Tohoto fotbalového ekvilibristu a hlavičkového mága, který je držitelem 21 světových a zhruba 300 českých rekordů, uvidíte v jedinečné show s míčem.
Některé z rekordů Charalambose Bursase:
Běh dopředu 50 m, běh dozadu na 50 m – vše s míčem na „hlavě“ – světový rekord.
V čase 1 hodiny 4 minut v sedu na židli – 8300 hlaviček – světový rekord.
Žonglování s míčem v sedu na zemi – 10 hodin 23 minut.
Za 1 minutu v dřepu – 184 hlaviček.
Za 1 minutu v lehu – 212 hlaviček.
Za 1 minutu ve stoje – 236 hlaviček.
Kromě toho přichází se soutěží pro vaše děti. Už nyní učte své malé fotbalisty hlavičkovat a v rámci programu se můžete dočkat jejich velkého úspěchu i ocenění od pravého mistra.

Informace v kostce:

Co?                                       Dětský sportovní den v rytmu samby a atletický víceboj Čokoládová trepka
Kdy?                                     sobota 13. 6. 2015
Kde?                                     Polyfunkční centrum volnočasových aktivit  Zubří, karnevalový průvod
                z Klidového centra – start v 15.00 hod. od Petrohradu
Za kolik?                             vstupné dobrovolné (ve prospěch organizace DEBRA) 
                                               startovné na Čokoládovou trepku – 30 Kč                          
Více informací:                http:sport.mesto-zubri.cz, facebook: sportoviště města Zubří

 

 
Zahájení: 13.06.2015 @ 12:00
Ukončení: 13.06.2015 @ 18:00
Webová stránka akce: sport.mesto-zubri.cz

Pořadatel:
Město Zubří - OKaS
Tel.: 571 659 447
E-mail: kultura@mesto-zubri.czMísto konání:
Venkovní akce Zubří
Klidové centrum
756 54 Zubří
Tel.: 571659447
WWW: www.mesto-zubri.cz