KULTURA Zubří

Home » Aktuality » PROGRAM NA KVĚTEN 2017

PROGRAM NA KVĚTEN 2017

03.05.2017

V máji na Vás čeká nejen tradiční kácení máje v rámci Metlářského jarmarku (20.5.), ale také další řada zajímavých akcí, které mohou obohatit Váš život v Zubří.
Na Petrohradě se vystřídají dvě výstavy. 7. května skončí výstava akademického sochaře, malíře a básníka Jana Římského a hned 18. května otevřeme dveře všem zamilovaným. Nejen pro ně se připravuje zajímavá sonda do toho, jak vypadaly svatby dříve a jak vypadají dnes. Na výstavě se vedle Muzea Zubří organizačně podílí Jana Hrstková – Květinářství Lucida, Svatební Salon Sandra, firmy Unipar, Cukrárna Sladká fantasie, fotografka Eva Petřeková či Tvořivé pracky Aleny Machalové. V rámci pravidelného muzejního přednáškového cyklu přijede etnograf Daniel Drápala představit tradiční výrobu zuberských metel a promítne Vám dojemný příběh Barborčin bochník (24.5.).
Promítat se bude již tradičně také v Knihovně města Zubří – tentokráte bude uveden dokument KOLA VERSUS AUTA, upozorňující na alarmující počet aut ve velkých městech a představující občanské iniciativy na podporu cyklistiky.
V pátek 26. května se v Zubří poprvé zapojíme do celorepublikové MUZEJNÍ NOCI. Pro návštěvníky je připravená zážitková „questingová“ trasa na téma PO STOPÁCH POKROKU. Tato trasa propojí prostory Knihovny města Zubří a obou budov Muzea Zubří.
Doufáme, že Vám květen v Zubří přinese spoustu lásky, kulturních zážitků i inspirace.
 

KINO

 
Středa 3. 5. 2017 od 18:00 hodin

ANDĚL PÁNĚ 2

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu.
Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Stanislav Majer, Pavel Liška, Marek Taclík, Viktor Antonio, Marián Labuda st., Jiřina Bohdalová, Josef Abrhám, Veronika Žilková a další.
Vstupné: 70 Kč
Režie: Jiří Strach, Scénář: Jiří Strach, Marek Epstein
Přístupnost: mládeži přístupno
Délka filmu: 99 minut
 

Středa 10. 5. 2017 od 18:00 hodin

KUBO A KOUZELNÝ MEČ

Kubo bydlí s nemocnou matkou v jeskyni. Sebe a maminku pomáhá uživit vyprávěním příběhů, které berou posluchačům dech. Jednoho večera si chlapec uvědomí, že se stal hrdinou vlastního příběhu, který je mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl.
Vstupné: 70 Kč
Režie: Travis Knight
Žánr: Animovaný / Fantasy / Rodinný
Přístupnost: všem
Délka filmu: 101 min
 

Úterý 16. 5. od 09:30 hodin

O KOCOURU MIKEŠOVI 1.

Pásmo pohádek pro děti z MŠ, ale i děti předškolního věku v doprovodu rodičů.
Vstupné: 12 Kč.
Délka filmu:  60 minut
 
 

MUZEUM ZUBŘÍ

VÝSTAVNÍ GALERIE PETROHRAD

čtvrtek 18. května – 30. června 2017
Muzeum Zubří – Výstavní galerie Petrohrad
výstava
SVATBA VČERA A DNES
Svatby v minulosti měly své kouzlo a velmi mnoho se z nich přebírá i do současných svateb. Pojďte se podívat na malý výlet do historie svatby a porovnejte jí se současností.
Slavnostní vernisáž: 18. května od 16.00 h.
Vstupné dobrovolné
 
 

MUZEUM ZUBŘÍ

DEPOZITÁŘ, VZDĚLÁVACÍ CENTRUM J. KOLÁČKA (Hlavní 824)

 
Středa 24.května 2017 od 17:00 hodin

CHODNÍČKY K MINULOSTI – BARBORČIN BOCHNÍK

Na téma výroby březových metel v Zubří bude vyprávět doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D. V rámci přednášky uvidíte také film Barborčin Bochník z roku 1987.
Vstupné: 20 Kč
 
 

Pátek 26. května 2017 od 18:00 do 22:00 hodin

MUZEJNÍ NOC
Program v rámci 13. ročníku populárního Festivalu muzejních nocí v České republice.

Zpřístupnění expozice Muzea Zubří i výstavy na Petrohradě ve večerních hodinách doplní questingová hra – Po stopách pokroku - na trase mezi Knihovnou, Petrohradem a Muzeem na Hlavní ulici 824. Úspěšné řešitele čeká odměna – start i cíl si určujete sami. Více informací na samostatných plakátech a na webu města.
Vstup zdarma
 

KNIHOVNA

Čtvrtek 25.05.2017 v 17:00 h.

Promítání v knihovně
Kola versus auta

Režie: Fredrik Gertten
Dokument sleduje, jak se pro řadu jedinců stala východiskem městská cyklistika a jak spolu se zvyšujícím se počtem cyklistů sílí po celém světě občanské iniciativy na jejich podporu.
Švédsko, 2015, Stopáž: 88 min.
VSTUP ZDARMA
 

VENKOVNÍ AKCE

sobota 20.05.2016 OD 9.00 hodin

METLÁŘSKÝ JARMARK

Tradiční metlářský jarmark s Dětskou folklórní přehlídkou a kácením máje v podání VSPT Beskyd. Stánkový prodej, řemeslný jarmark, kolotoče a bohatý doprovodný program. K poslechu i tanci hrají: Swing band J. Dořičáka, DH Zubřanka, Dareband, Faraon a Elubic.
 
 

PŘIPRAVUJEME NA ČERVEN

02.06.2017 – DPA – Těšínské divadlo – Charleyova teta
06.06.2017 – DPB – Divadlo Ungelt – Deštivé dny
10.6.2017 - Dětský sportovní den