KULTURA Zubří

Home » Aktuality » PROGRAM NA ZÁŘÍ

PROGRAM NA ZÁŘÍ

22.08.2017

Prázdniny skončily, vy jste si mohli užít bohaté nabídky kulturních akcí v našem regionu i mimo něj. My za Vámi nyní přicházíme s nabídkou kultury, kterou najdete doma. Největší událostí se bezesporu stanou Dny města Zubří, které se uskuteční v pátek 1.9. a v úterý 2.9. v Klidovém centru Zubří. Čeká na Vás pestrá směsice hudby a zábavy v duchu Werichovy písničky: „Ten umí to a ten zas tohle“. V pátek se můžete těšit na skvělou Mňágu a Žďorp a místní umělce, v sobotu pak na kultovní Hradišťan s Jiřím Pavlicou nebo slovenský revival kapely Elán. A to není zdaleka vše.
V rámci Dní města bude také otevřena nejočekávanější výstava tohoto roku – Kouzlení bílou nitkou, na níž se pověstná zuberská výšivka ukáže vedle paličkované krajky. K výšivkách povedou i první podzimní Chodníčky k minulosti. Se zuberskou výšivkou vás seznámí nositelka tradice lidových řemesel paní Marie Pyrchalová.
Knihovna se po prázdninách znovu otevře ve své klasické otevírací době a spustí nový běh Univerzity 3. věku. V kině se můžete těšit na první díl filmové trilogie Zahradnictví – RODINNÝ PŘÍTEL, Šmouly i tradiční promítání pro předškolní děti.

 KINO

 
Středa 13. 9. 2017 od 18:00 hodin

Zahradnictví: rodinný přítel

Rodinný přítel je první z filmů trilogie Zahradnictví. Tři mladé ženy a jejich dvě děti čekají během německé okupace na návrat svých vězněných mužů a otců. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady.
Hrají: Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger, Jiří Macháček, Gabriela Mičová, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Samuel Budiman, Josefína Marková
 
Vstupné: 70 Kč
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Žánr: milostné drama
Přístupnost: mládeži přístupno
Délka filmu: 130 min
 


Středa 20. 9. 2017 od 18:00 hodin

Šmoulové: Zapomenutá vesnice


Šmoulinka se vydává se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na napínavou pouť Zakázaným lesem, aby podle objevené tajuplné mapy nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici ještě dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Tato výprava je na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie.
V českém znění: Jiří Lábus, Pavel Novotný, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Prahař, Lukáš Pavlásek, Ivana Chýlková a další.
 
Vstupné: 70 Kč
Režie: Kelly Asbury
Scénář: Stacey Harman Pamela Ribon
Žánr: animovaný
Přístupnost: mládeži přístupné
Délka filmu: 88 min
 
 
Úterý 26. 9. od 09:30 hodin

Do pohádky za zvířátky II.

Pásmo pohádek pro děti z MŠ, ale i děti předškolního věku v doprovodu rodičů.
Vstupné: 12 Kč.
Délka filmu: 60 minut
 

MUZEUM – VÝSTAVNÍ GALERIE PETROHRAD

 

01.09.2017 – 05.11.2017

VÝSTAVA – KOUZLENÍ BÍLOU NITÍ 

Zuberská výšivka, kterou  ženy s pomocí jehly a bílé nitky stvořily na plátně obdivuhodná díla, se představí po boku krajky paličkované. Pojďte se podívat na unikátní srovnání dvou řemeslných technik, jež z velké části pojí bílá nitka či příze a pečlivost, šikovnost a cit vyšívaček nebo paličkářek.
 
Otevřeno:
V rámci Dní města Zubří
pátek 1. 9. – 16.30 – 18.30 h.
sobota 2. 9.  – 15.00 – 18.00 h.
Poté již každé út, čt, pá, so, ne od 14.00 do 17.00 hodin.          
Slavnostní vernisáž:
pátek 1. 9. 2017 od 16.30 hodin
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

MUZEUM ZUBŘÍ

DEPOZITÁŘ, VZDĚLÁVACÍ CENTRUM J. KOLÁČKA (Hlavní 824)

 
Středa 27. května 2017 od 17:00 hodin

CHODNÍČKY K MINULOSTI – kouzelnice s bílou nitkou

Po prázdninové odmlce vás opět zveme na toulky po chodníčku vedoucího k poznání naší minulosti. Zářijová přednáška nám představí zuberskou výšivku z pohledu vyšívačky. Přednášet nám bude kouzelnice s bílou nitkou a majitelka titulu Nositel tradic lidových řemesel paní Marie Pyrchalová.  
Vstupné: 20 Kč

 

KNIHOVNA

Úterý 26.09.2017 v 9:30 hodin
VU3V – lIDSKÉ ZDRAVÍ
Zahájení kurzu Virtuální univerzity 3. věku na téma Lidské zdraví. Kurz se skládá ze 6 přednášek a je určen seniorům. Cena celého kurzu je 300 Kč.