KULTURA Zubří

Home » Aktuality » Těšínské divadlo v Zubří opět zabodovalo

Těšínské divadlo v Zubří opět zabodovalo

07.10.2017

Hned dva dny na počátku října (6. a 7.10.2017) jsme se v Klubu Zubří přenesli do první poloviny minulého století na území Spojených států amerických. Divoká mafiánská přestřelka v Chicagu odstartovala děj jednoho z nejznámějších muzikálů všech dob:  Sugar aneb někdo to rád horké. Krásné herečky i charismatičtí herci Těšínského divadla rozehráli jako vždy úchvatnou podívanou a rozpohybovali nejen svá těla, ale také naše bránice.
 

Den svatého Valentýna roku 1929 vešel do dějin zločinu a mafie. Svéráznou „oslavu“ svátku zamilovaných přichystal mafiánský boss Al capone svému konkuretu Georgi Moranovi. Slavilo se ostrými náboji a v garáží na North Clark Street zůstalo sedm mrtvých. Tato skutečná událost, která z muzikantů Joea a Jerryho udělala nahodilé, ale nebezpečné svědky, inspirovala autory francouzského filmu Fanfáry lásky, který se později stal předlohou pro legendární hollywoodský trhák s Marylin Monroe v hlavní roli. Úspěch slavného filmu se v roce 1972 přetavil také na divadelní prkna v Majestic Theatere na Brodwayi. Česká premiéra se uskutečnila o čtrnáct let později v Hudebním divadle Karlín a od té doby se objevuje na našich divadelních scénách dodnes.
Těšínské divadlo přijelo do Zubří opět s bohatou výpravou, 30ti členným profesionálním týmem herců i techniků, nádhernými kostýmy i odhodláním nás zcela odbourat. Ačkoliv trojice hlavních představitelů v podobě sladké Sugar (Markéta Glosová) i geniálních showmanů Roberta Urbana v roli Joea i Ondřeje Frydrycha v roli Jerryho rozehrávala herecký koncert, celý zbytek těšínského ansámblu kontroval tancem, zpěvem, i krátkými - leč trefnými výstupy a replikami.
Těšínští opět dokázali, že s nimi se na scénu zuberského klubu vrací opravdové, klasické a velké divadlo a my jim za to moc děkujeme.
 
Fotografie ke článkům