KULTURA Zubří

Home » Tiskové zprávy » DIVADLENÍ PŘEDPLATNÉ - podzim 2017

DIVADLENÍ PŘEDPLATNÉ - podzim 2017

24.08.2017

Po prázdninách se v Klubu opět vrátíme k oblíbenému divadlu. Do konce roku budou odehrána ještě 4 představení zařazená do Divadelního předplatného 2017. Lístky v doprodeji pro další zájemce budou opět k dispozici, a to především v rámci programu předplatitelské skupiny B. Těšit se můžete na další muzikál Těšínského divadla, improvizační detektivní komedii Splašené nůžky ze Zlína a po dlouhé době se k nám vrátí i divadelníci z Šumperka s krásnou klasikou v podobě Manon Lescaut.
Příjemnou novinkou bude pro všechny návštěvníky Klubu Zubří zrekonstruované sociální zařízení. A co více, v průběhu letošního podzimu v rámci kulturních akcí otevřeme divadelní kavárnu, kde se budete mít možnost občerstvit a odpočívat. Věříme, že tak ještě více zpříjemníme Vaše chvíle strávené v Klubu Zubří.
 

Předplatitelská skupina A

 
pátek 6.10.2017 od 18:00 h  
Těšínské divadlo
Sugar – Někdo to rád horké
 
pátek 10.11.2017 od 18:00 h
Městské divadlo Zlín
Splašené nůžky
 

Předplatitelská skupina B

 
sobota 7.10.2017 od 18.00 h
Těšínské divadlo (Český Těšín)
Sugar – Někdo to rád horké
 
sobota 25. 11. 2017 od 18.00 hodin
Divadlo Šumperk (Šumperk)
Manon Lescaut         
 

PŘEDSTAVENÍ JEDNOTLIVÝCH HER

 

Těšínské divadlo

SUGAR – NĚKDO TO RÁD HORKÉ

 

Peter Stone

Režie: Miloslav Čížek

Muzikál Sugar aneb Někdo to rád horké vznikl na základě úspěchu dnes už legendárního filmu s Marilyn Monroe. U nás byl muzikál uveden poprvé 1. dubna 1986 v Hudebním divadle v Karlíně a od té doby putoval snad po všech scénách našich divadel. Vtipné dialogy, svižné tempo, svůdná zpěvačka Sugar, dámský swingový orchestr, gangsteři a miliardáři a to vše „v balení“ působivé swingové hudby je zárukou vzniku zábavného muzikálu.
Režisér Miloslav Čížek přizval ke spolupráci choreografa Jaro Moravčíka, scénu a kostýmy navrhl profesor Jan Dušek a hudební nastudování připravuje Vlastimil Ondruška.

Obsazení

Adéla Krulikovská - Sladká Sue
Markéta Glosová-Słowiková - Sugar
Petra Sklářová - Olga
Michal Przebinda - Bienstock
Robert Urban - Joe
Ondřej Frydrych - Jerry
Petr Sutory - Frajer
Zdeněk Klusák - Psí Dečka
Miroslav Liška - Párátko Charlie, První milionář
Petr Pěnkava - Rudy,Taxikář
Tomáš Hába - Blake,Poslíček
Vítězslav Kryške - Osgood Fielding
Eliška Adamovská - Dolores
Michaela Sutorý - Mary Lou
Andrea Kovářová - Rosela
Renáta Stenchlá/Tereza Kusnierzová - Ornela
Natalie Michalcová/Markéta Ottová - Nona
Kateřina Michaličková - Fary May
Milada Zbončáková - Basistka
Jarmila Gombošová - Saxofonistka
Roman Sekula - Drobeček
Dominik Gracz - Hezoun a Taxikář
Tomasz Przybyla - Cony, Kamelot
David Depta - Rudy, Nádražák, Průvodčí
Jindřich Tesarczyk - Druhý milionář


pátek 6.10.2017 od 18:00 h  (pro skupinu A)
sobota 7.10.2017 od 18.00 h (pro skupinu B)
Doprodej vstupenek od 11.09.2017, cena: 250 Kč

 
 
 

Městské divadlo Zlín

Splašené nůžky

 

Paul Pörtner, Bruce Jordan, Marylin Abramson, Bobby Lohrmann

Premiéra: 4.12.2010. Překlad: Petr Novotný. Režie: Jakub Nvota.

 
Komedie s detektivní zápletkou, v níž detektivem jsou i diváci.
Salón Splašené nůžky je luxusní kadeřnictví. Vládne v něm jeho majitel Tony Řezníček, extravagantní vlasový stylista s uměleckými vlohami, a poměrně svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je pestrá. Své hlavy si tady nechávají zušlechťovat různí lidé: obchodník se starožitnostmi Eda Lorenc, pán s vizáží stavebního dělníka Pankrác Rosický, dáma z vyšší společnosti Eleonora Schubertová či suverénní mladík Matěj Veverka. Všechno by v poklidu plynulo dál, kdyby najednou nebyla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než návštěvníci salónu ale nevešel do domu, takže vrahem musí být někdo z nich...
Komedie s názvem Splašené nůžky udivuje diváky již mnohá desetiletí. Na úplném začátku stála hra německého autora Paula Pörtnera Scherenschnitt, kterou autor napsal v roce 1963 jako detektivní psychodrama. Od roku 1980, kdy uvedli hru Splašené nůžky v Bostonu, byla přeložena do 11 světových jazyků a vidělo ji přes 9 miliónů diváků na více než 36 místech světa.
A co diváky na celé zeměkouli přitahuje ke Splašeným nůžkám? Možná to, že mohou svými nápady pomoci vyřešit zločin. Možná se nechávají bavit vtipnými a zamotanými situacemi. Nebo si užívají improvizace herců, kteří se častokrát musí trošku odchýlit od napsaného textu... Kdo ví. Jisté je, že kdo byl na Splašených nůžkách jednou, bude chtít přijít podruhé. A potřetí...

Délka představení: 2 hod. 40 min. včetně přestávky

pátek 10.11.2017 od 18:00 h (pro skupinu A)
Doprodej vstupenek od 16.10.2017, cena: 260 Kč
 
 

Divadlo Šumperk (Šumperk)

Manon Lescaut     

 

Vítězslav Nezval

Premiéra: 10. 9. 2016, Úprava a režie: Václav Klemens
 

Román francouzského spisovatele Abbé Prévosta (1697–1763) Manon Lescaut se stal předlohou pro nejedno zpracování. A jestli nějaké zpracování v našich zemích Prévostovu Manon zastínilo, tak je to zcela určitě veršované drama Vítězslava Nezvala (1900–1958).
Osoby a obsazení:
Manon.....Karolína Hýsková
Marcela.....Dana Růžičková
Rytíř des Grieux.....Kryštof Grygar
Tiberge.....Jan Kroneisl, j.h.
Duval.....Josef Vrána
Duval mladší.....Patrik Francl
Modesta......Lucie Šmejkalová
Hostinská......Olga Kaštická
Pierre, Duvalův sluha, Policista......Vít Pištecký
Policisté......Jiří Urban, j.h., Miroslav Jílek ml., j.h. 
 
Mladičký rytíř des Grieux má zanedlouho nastoupit do kněžského semináře, Manon Lescaut je na cestě do kláštera, kam ji posílají rodiče. Osud je svede dohromady a stačí jeden jediný pohled, aby se des Grieux do Manon zamiloval. A kráska z Arrasu zase do něj. Oba okamžitě plánují tajný útěk do Paříže, útěk z dosahu rodičovského vlivu.
 
Aby láskyplný příběh měl šťastný konec, nesměla by Manon svým půvabem a krásou okouzlovat další muže. A nesměla by podléhat tomu, že se líbí a že se jí líbí toho využívat…
 
Román francouzského spisovatele Abbé Prévosta (1697–1763) Manon Lescaut se stal předlohou pro nejedno zpracování. A jestli nějaké zpracování v našich zemích Prévostovu Manon zastínilo, tak je to zcela určitě veršované drama Vítězslava Nezvala (1900–1958).
 
Nezval ve svých pamětech píše: „Některé knihy mě sváděly jak ženy a nikdy v životě jsem na ně nezapomněl. Vzpomínám si na jeden jarní večer, když jsem poprvé četl Prévostovu Manon Lescaut. Vidím dodnes tmu nad zahradami, nad klášterní zahradou, nad níž jsem tehdy bydlel a kde věčně, ve dne v noci (tak se mi alespoň zdá) cinkal zvonek…“ Mnohé z nás podobným způsobem Manon Lescaut uchvátila, když poprvé otevřeli právě Nezvalovy verše.
 
Nezvalovo veršované drama čtenáře a diváky vzrušuje zákrutami, kterými láska Manon a rytíře des Grieux prochází, a zmocňuje se jich svými působivými verši. A Manon? Ta hříšná světice? Ta, která hřeší se stejnou samozřejmostí jako dýchá, přivádí svého milence, rytíře des Grieux, ze stavů blaženosti do mučivé trýzně…
 
Do šumperského divadla se Manon Lescaut vrací po 27 letech. Nové nastudování slibuje poutavě rozehraný příběh vášnivé a spalující osudové lásky, krásnou řeč s jiskřivými verši a poetickou podívanou.
 
sobota 25. 11. 2017 od 18.00 hodin
Doprodej vstupenek od 30.10.2017, cena: 200 Kč